Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku Nasza szkoła pierwszym liderem w ?Mityngu z Olimpijczykiem?

Nasza szkoła pierwszym liderem w ?Mityngu z Olimpijczykiem?

W siedzibie Fundacji EDF Polska w Rybniku zainaugurowano kolejną edycję sportowych zmagań młodzieży w ramach ?Mityngu Sportowego z Olimpijczykiem?. Uczniowie rybnickich szkół nie tylko rozpoczęli walkę o zwycięstwo w zawodach, ale też spotkali się z Mistrzem Olimpijskim w wioślarstwie z Pekinu ? Adamem Korolem.

Już po raz dziewiąty reprezentacje rybnickich szkół średnich stanęły do rywalizacji w ?Mityngu Sportowym z Olimpijczykiem?, organizowanym przez Fundację EDF Polska w Rybniku. Mityng to wyjątkowe wydarzenie, składające się z dwóch części – pierwsza to rywalizacja sportowa, a druga to bezpośrednie spotkanie ze znanymi sportowcami. Gościem specjalnym inauguracyjnego spotkania, które poprowadził absolwent I LO w Rybniku – Adam Giza, był Adam Korol – czterokrotny mistrz świata oraz mistrz olimpijski w wioślarstwie.

Tegoroczną rywalizację sportową rozpoczął turnieju tenisa ziemnego. Triumfowali w nim uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im Powstańców Śląskich, którzy wywalczyli 7 punków i zostali pierwszymi liderami!

Punkty dla naszej szkoły zdobyli Bartosz Wiszniowski (1. miejsce) i Monika Doroszuk (3. miejsce).

Kolejne miejsca zajęły drużyny: Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych ? 6,5 punktów, IV Liceum Ogólnokształcącego ? 5,5 punktów, Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych ? 5 punktów oraz ex aequo Zespołu Szkół Budowlanych i Zespołu Szkół Technicznych ? po 4,5 punktu.