Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku NOSPR: nasi uczniowie w ?zielonym? koncercie

NOSPR: nasi uczniowie w ?zielonym? koncercie

W sobotę 19 marca nasi gimnazjaliści i licealiści, uczniowie rybnickiej szkoły muzycznej, wystąpili na wielkiej scenie, w gmachu siedziby Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia (NOSPR) w Katowicach. Zespół Carrantuohill tym wyjątkowym koncertem otworzył kolejną edycję kampanii ekologiczno-artystycznej: ?Zielona Wyspa Śląsk?.

Mateusz Kołodziejczyk i Dominik Marszałek
Mateusz Kołodziejczyk i Dominik Marszałek

W tym wyjątkowym koncercie obok tradycyjnych celtyckich dźwięków zabrzmiała niezwykle energetyczna muzyka światowej sławy zespołu muzyki bałkańskiej – Fanfare Ciocarlia. Była to ?muzyczna bitwa? na pozór odległych artystycznie światów. Nad całością panowało jednak dostojne brzmienie Orkiestry Symfonicznej PSM im. Braci Szafranków w Rybniku, pod dyrekcją Romany Kuczery.

Wśród muzyków orkiestry znaleźli się nasi uczniowie, w tym dwaj gimnazjaliści z klasy IB ? Mateusz Kołodziejczyk (wiolonczela), Dominik Marszałek (obój) oraz licealiści: Paulina Figaszewska (klarnet), Marta Kuśka (wiolonczela) oraz Filip Wróbel (saksofon). Na scenie można było zobaczyć także kilkoro naszych absolwentów.

Występ na tak dużej scenie, przed wypełnioną po brzegi ogromną salą, był dla młodych muzyków wielkim przeżyciem i wyróżnieniem.