Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku Zofia Durdzińska laureatką konkursu biblijnego

Zofia Durdzińska laureatką konkursu biblijnego

Z radością informujemy, że uczennica klasy IB gimnazjum, Zofia Durdzińska, została laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Biblijnego Sola Scriptura 2015/16 organizowanego w Kościele Ewangelicko-Augsburskim w Polsce.

Do konkursu biblijnego Zofię Durdzińską przygotowywał jej katecheta, ks. Mirosław Sikora. Gratulujemy!

——————————————

Do finału IX Ogólnopolskiego Konkursu Biblijnego Sola Scriptura 2015/2016, który odbył się w Bielsku-Białej 12 marca 2016 r. zakwalifikowało się 139 młodych ewangelików ze wszystkich diecezji.

W tej edycji uczestnicy musieli się wykazać znajomością Ewangelii Łukasza. Rywalizowano w trzech grupach wiekowych: szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne. W dwóch starszych grupach zakres materiału poszerzono o artykuły ze ?Zwiastuna Ewangelickiego? dotyczące Ewangelii Łukasza.

Młodzież przez 45 minut pisemnie odpowiadała na pytania. Aby otrzymać tytuł laureata, uczestnik musiał uzyskać minimum 75% możliwych do zdobycia punktów. Poziom był wysoki i tak wyrównany, że często jedno miejsce ?na podium? dzieliło od drugiego pół punktu, a w grupie gimnazjalistów było pięć równorzędnych piątych miejsc. Wszystkie wyniki finału dostępne są na stronie www.augustana.pl w zakładce Sola Scriptura.

Podczas gdy złożona ze specjalistów ? duchownych i katechetów ? komisja sprawdzała prace, młodzież była z opiekunami w kinie. Statuetki dla najlepszych oraz dyplomy dla laureatów i pozostałych finalistów, a także nagrody rzeczowe, wręczali: bp Adrian Korczago, bp Marcin Hintz, bp Marian Niemiec oraz ks. Jerzy Below, dyrektor Wydawnictwa Augustana ? organizatora konkursu.

W ramach Sola Scriptura 2015/2016 rozstrzygnięto także konkurs plastyczny dla dzieci z klas I-III szkół podstawowych na temat ?Podobieństwa i uzdrowienia w Ewangelii Łukasza?. Wśród blisko 120 ?malowanych plasteliną? prac popularnym tematem była przypowieść o zagubionej owcy.

Źródło: zwiastun.pl