Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku Olimpiada kreatywności: nasi uczniowie pojadą do USA?

Olimpiada kreatywności: nasi uczniowie pojadą do USA?

Sukces uczniów naszej szkoły podczas XI Ogólnopolskiej Olimpiady Kreatywności Destination Imagination - Oczyma Wyobraźni.

W dniach 1-3 kwietnia 2016 r. drużyna ?Szalorożce? z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Rybniku wzięła udział w XI Ogólnopolskiej Olimpiadzie Kreatywności Destination ImagiNation ? Oczyma Wyobraźni. W tym czasie we Wrocławiu zgromadziło się około 2000 najkreatywniejszych młodych ludzi z kraju i zagranicy, aby zaprezentować przed ekspertami swoje pomysły na rozwiązanie tzw. ?wyzwań drużynowych? oraz ?wyzwania na już?. Trzej uczniowie naszego liceum ? Oliwia Pływacz, Eliasz Banasiewicz i Kajetan Szendzielorz pod opieką swojej trenerki pani Kamili Woźnicy od października do marca podczas cotygodniowych spotkań w poradni rozwijali m.in. swoją umiejętność kreatywnego rozwiązywania problemów, tworzenia innowacji, pracy zespołowej, pracy pod presją czasu, przetwarzania różnych materiałów w oryginalny sposób. Pracowali nad rozwiązaniem swojego wyzwania drużynowego. Wymagało ono od nich dużo czasu, wytrwałości, kreatywności, zaangażowania i wysiłku. Ostatecznie na olimpiadzie naszą szkołę w drużynie ?Szalorożce? z PPP Rybnik reprezentowała Oliwia Pływacz i Eliasz Banasiewicz (kl. 1d). Bardzo się cieszymy i pragniemy z dumą ogłosić, że zajęli oni I miejsce w wyzwaniu naukowym, w poziomie wiekowym szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych podczas tegorocznej Olimpiady Kreatywności.

Tym samym mają oni szansę reprezentować nasz kraj, region oraz miasto podczas Ogólnoświatowej Olimpiady Kreatywności Destination Imagination w Konxville w Stanach Zjednoczonych w maju 2016r. Jednak nie są w stanie pokryć samodzielnie kosztów wyjazdu (przelot, transport autokarem, zakwaterowanie, wizy itp.). Koszt wyjazdu dla jednej osoby z drużyny to ok. 7500 zł. Poszukiwani są sponsorzy – firmy oraz osoby prywatne. Każde wsparcie finansowe się liczy! Czasu bardzo mało! W sprawie przekazania darowizny można się kontaktować z panią Kamilą Woźnicą z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Rybniku.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej video relacji z olimpiady: