Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku Pielgrzymka gimnazjalistów 2018

Pielgrzymka gimnazjalistów 2018

W środę 4 kwietnia 2018 roku została zorganizowana pielgrzymka uczniów klas trzecich Gimnazjum Dwujęzycznego nr 17 w Rybniku do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.

Klasy IIIA i IIIB gimnazjum wybrały się do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, aby pomodlić się o owocne przygotowania do zbliżającego się egzaminu. Pielgrzymkę zorganizował i pojechał razem z nami nasz katecheta – ks. Piotr Piekło. Towarzyszyli nam również pani pedagog Barbara Zaparty-Piasecka oraz wychowawca klasy IIIB ? pan Adam Doliba.

Pierwszym celem naszej pielgrzymki była wspólna msza święta w kaplicy klasztornej. Dzięki prowadzeniu jej przez naszego księdza oraz zaangażowaniu w oprawę liturgiczną uczniów obu klas, miała ona podniosły charakter. Mamy nadzieję, że nasze intencje zostaną wysłuchane.

Pogoda nam dopisywała, więc mieliśmy możliwość przespacerowania się po terenie sanktuarium oraz uwiecznienia naszego pobytu na zdjęciach.

Następnie udaliśmy się do pobliskiego Centrum Jana Pawła II ? ośrodka poświęconego życiu i twórczości papieża. Mogliśmy podziwiać wspaniałe wnętrza, których ozdobą są niezwykłe mozaiki o. Rupnika, obecnie najbardziej utytułowanego twórcy mozaik na świecie. Uczciliśmy także relikwie św. Jana Pawła II.

Po strawie duchowej nadszedł czas na coś bardziej przyziemnego, czyli posiłek w centrum Krakowa.

Jesteśmy wdzięczni za możliwość uczestnictwa w pielgrzymce. Na pewno teraz z większym spokojem przystąpimy do czekającego nas egzaminu.

Tekst: Julia Piasecka (IIIB)

Zdjęcia: Wiktoria Korduła (IIIA), Mateusz Pawela (IIIB)