Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku Piłkarki nożne mistrzyniami Rybnika

Piłkarki nożne mistrzyniami Rybnika

Po udanych występach w finałach miejskich reprezentantek naszej szkoły w koszykówce i piłce ręcznej w piątek, 20 kwietnia, piłkarki nożne po raz pierwszy w historii szkoły wystartowały w rozgrywkach międzyszkolnych.

W pierwszym meczu nasze dziewczyny spotkały się z zawodniczkami Zespołu Szkół Technicznych. Spotkanie było wyrównane i długo utrzymywał się wynik bezbramkowy. Na szczęście 3 minuty przed końcowym gwizdkiem sędziego bramkę na wagę awansu do finału zdobyła Weronika Parzych.

W meczu o tytuł najlepszej rybnickiej szkoły dziewczyny zagrały z reprezentantkami Branżowej Szkoły I Stopnia Izby Rzemieślniczej. Mecz finałowy zakończył się wynikiem 4:1, po dwóch golach Weroniki Parzych i jednym Weroniki Rudol i Małgorzaty Burek.

W meczu o trzecie miejsce zawodniczki ZST pokonały reprezentantki ZSE-U.

Dziewczynom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych rozgrywkach!

Skład mistrzowskiej drużyny: Weronika Parzych, Weronika Rudol, Julia Woźniak, Małgorzata Burek, Julia Drożdż, Ewelina Sopala, Pola Kaźmierczak, Julia Woźniak, Julia Pawlak, Karolina Ficek, Magdalena Stencel i Julia Lalek.

Trener Arkadiusz Tabacki