Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku Priest League 2017/18 ? wyniki

Priest League 2017/18 ? wyniki

Uczniowie w Zespole Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich w Rybniku (I Liceum Ogólnokształcącego i Gimnazjum Dwujęzyczne nr 17) mają swoją ligę piłkarską - ?Priest League?.

W dniu rozpoczęcia Mundialu w Rosji, czyli 14 czerwca, na przerwie o godzinie 11:30 odbyło się oficjalne posumowanie wyników III edycji szkolnej ligi piłki nożnej ?Priest League 2017/18?. Dyrektor Tadeusz Chrószcz wraz z księdzem Piotrem Piekło wręczyli medale oraz drobne upominki zawodnikom trzech zwycięskich drużyn. Na koniec ceremonii zdobywcy I miejsca wznieśli puchar w geście triumfu godnym największych imprez piłkarskich Europy i świata.

Wyniki rocznych zmagań przedstawiają się następująco:

I miejsce ? drużyna z kl. 2f w składzie:
Sebasian Skulski, Filip Strzelecki, Szymon Suchy, Maciej Geratowski, Mateusz Wojtyński

II miejsce ? drużyna z kl. 3f w składzie:
Bartosz Wisznowski, Adam Bednorz, Łukasz Jezapkowicz, Karol Szpandel, Robert Rudol, Jan Kuliga, Wojciech Wiosna

III miejsce ? reprezentanci klas 2a, 2c i 2d w składzie:
Maciej Mikszta, Błażej Widera, Jakub Obrodzki, Damian Sura, Piotr Szymura, Michał Bańczyk

Królem strzelców został Adam Bednorz reprezentant klasy 3f, który zdobył aż 32 bramki. Mecze odbywały się w wymiarze czasowym 2 razy po 12 minut na szkolnym boisku. W tej edycji mogliśmy oglądać zmagania aż 16 drużyn, z tego 12 licealnych i 4 z gimnazjum. Piłkarskiej atmosferze towarzyszyło wiele pozytywnych i zaskakujących aspektów, jednym z nich było debiutanckie wystąpienie kobiet w tegorocznej edycji.

Dziękujemy za udział wszystkim drużynom oraz Tomaszowi Kukułce, Szymonowi Suchemu, Wojciechowi Zającowi i Mateuszowi Wojtyńskiemu za zorganizowanie tegorocznej edycji turnieju, a ks. Piotrowi Piekło za mecenat. Bardzo serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz już życzymy sukcesów w przyszłorocznej, IV edycji ligi.

Więcej na: https://www.facebook.com/priestleague3/ 

Relacja: Julia Woźniak i Daria Stasiorowska kl. 1c
Zdjęcia: Mateusz Pawela kl. IIIB