Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku Siatkówka: I LO wicemistrzem Rybnika

Siatkówka: I LO wicemistrzem Rybnika

W dniu 03.02.2023 r. w boguszowickiej hali sportowej odbył się finał miejski w siatkówce chłopców z udziałem reprezentacji szkół ZST, ZSB, ZSM-E i I LO.

W ubiegłym roku szkolnym reprezentacja naszej szkoły nie zdołała awansować do finału miejskiego z powodu przegranego meczu z ZSB i ostatecznie zostaliśmy sklasyfikowani na 4. miejscu. W tym roku szkolnym w etapie grupowym zajęliśmy drugie miejsce (przegrana z ZSM-E, wygrana z ALO i z ZDZ) i awansowaliśmy do finału miejskiego.

Pierwszym naszym rywalem była reprezentacja ZSB. Pierwszy set był nerwowy i przegraliśmy. W drugim mimo ogromniej woli walki naszych chłopaków „Budowlanka” prowadziła paroma punktami, przy stanie 22:18 po drugiej przerwie na żądanie nasi reprezentanci postawili twarde warunki przeciwnikowi i wygrali seta. W trzecim secie chłopaki utrzymali koncentrację i skuteczność w ataku, dzięki temu wygrali 15 :10 i awansowali do ścisłego finału.

W meczu o pierwsze miejsce w turnieju spotkaliśmy się z ZSM-E, który w zeszłym sezonie zajął 2. miejsce w finale wojewódzkim. Reprezentacja ZSM-E pewnie wygrała to spotkanie i zajęła pierwsze miejsce w mieście.

Wszystkim reprezentantom szkoły należą się wielkie gratulacje za wysiłek, ogromne poświęcenie i zostawienie hektolitrów potu na parkiecie.

Skład wicemistrzów Rybnika: Jarosław Cinal, Szymon Biela, Patryk Piekarczyk, Sebastian Tkocz, Piotr Rygiel, Jakub Parma, Bartek Głowacki, Piotr Moczała, Paweł Klimek, Przemek Kurpas.

Opiekun: Andrzej Piecha.