Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku Sukces naszych uczniów w amerykańskim Knoxville

Sukces naszych uczniów w amerykańskim Knoxville

Ogromny sukces podczas finału Światowej Olimpiady Kreatywności Destination Imagination 2016 w Knoxville w Stanach Zjednoczonych odniosła drużyna ?Szalorożce? z Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Rybniku, w której składzie znaleźli się nasi uczniowie - Oliwia Pływacz i Eliasz Banasiewicz.

Zespół w składzie Oliwia Pływacz, Eliasz Banasiewicz (I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku), Marta Cyran, Joanna Szymik i Grzegorz Kuźnik (ZS nr 2 w Rybniku), którego trenerką jest psycholog Kamila Woźnica, otrzymał nagrodę za najlepszy wynik w ?Wyzwaniu na już? w III poziomie wiekowym, w wyzwaniu naukowym. Młodzi rybniczanie okazali się najlepsi w gronie aż 66 drużyn z całego świata, zmagających się z tym zadaniem.

Poza złotym medalem za ?Instant Challenge? drużyna ?Szalorożców? znalazła się w czołówce światowej w wyzwaniu naukowym ?In Plain Sight?, zajmując 7 miejsce w klasyfikacji generalnej w swoim poziomie wiekowym.

W tegorocznych Global Finals Destination Imagination w Konoxville (Tennessee), czyli Światowej Olimpiadzie Kreatywności wzięło udział około 17 tysięcy osób z całego świata. Swoją kreatywność zaprezentowały drużyny z 21 krajów. Finały odbyły się na terenie kampusu Uniwersytetu w Tennessee.