Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku Taekwondo: Dawid Kula na podium MP

Taekwondo: Dawid Kula na podium MP

Dawid Kula z klasy 3DL zdobył drugie miejsce w XXIX Mistrzostwach Polski w Taekwon-do ITF w kategorii walk do 62 kg, które miały miejsce w Ciechanowie w dniach 16-18 października 2020.

Aby dotrzeć do finału Dawid Kula musiał stoczyć trzy walki. W półfinale zmierzył się z kadrowiczem, który pochodzi z Warszawy. Rybniczanin stoczył już z nim parę pojedynków w przeszłości, jednak wszystkie przegrał. Walka na tegorocznych mistrzostwach okazała się przełomowa, gdyż po raz pierwszy w karierze udało mu się pokonać wspomnianego przeciwnika. W finale na Dawida czekał kolejny reprezentant Polski mieszkający we Wrocławiu. Po dobrej walce tym razem musiał uznać wyższość swojego rywala. Prócz sukcesu, którym był srebrny medal, uczeń „Powstańców” wywalczył dwa brązowe krążki – jeden w testach siły oraz drugi w walkach aranżowanych.

Dawid jest zawodnikiem Rybnickiego Centrum Sportów Walki Taekwon-do Fighter TKM, gdzie trenerem jest Łukasz Kubiak. Tę sztukę walki uprawia od 2012 roku i jest to jak na razie jego największy sukces.

Życzymy naszemu trzecioklasiście powodzenia na maturze i czekamy na kolejne spektakularne sukcesy sportowe.