Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku Uczniowie I LO wygrali ?Mityng z Olimpijczykiem?

Uczniowie I LO wygrali ?Mityng z Olimpijczykiem?

W Fundacji EDF Polska miała miejsca ostatnia odsłona tegorocznego cyklu "Mityngu z Olimpijczykiem". Uczniowie szkół średnich z Rybnika zmierzyli się w konkursie wiedzy. Najlepsza w tej konkurencji okazała się młodzież z ZST, ale ostatecznie dzięki punktom zebranym w poprzednich edycjach, puchar trafił do uczniów z I Liceum Ogólnokształcącego im. Powstańców Śląskich!

Uczniowie I LO w Rybniku, którzy brali udział w ?Mityngu z Olimpijczykiem?:

  • tenis ziemny: Bartosz Wiszniowski i Paulina Nawrocka,
  • sztafetowe biegi przełajowe: Julia Rams, Paulina Winkler, Marek Kotas, Maciej Massalski, Patryk Świst i Dawid Nadolski,
  • tenis stołowy: Szymon Szymiczek i Alicja Toczyłowska,
  • pływanie: Dominika Mazur, Ada Ryszka, Jakub Pawlas, Dariusz Zając, Marek Kotas i Patryk Świst,
  • konkurs wiedzy o polskich olimpijczykach: Sara Buś, Natalia Gołowacz i Blanka Niemiec.

Opiekunem uczniów był Arkadiusz Tabacki, a współorganizatorem impezy Andrzej Piecha.


„Mityng z Olimpijczykiem” stał się już tradycją w naszym mieście. Co roku rybnicka młodzież ma szansę zobaczyć i porozmawiać ze znanym polskim sportowcem, a także zmierzyć się ze swoimi rówieśnikami w różnorakich konkurencjach. – Ciekawe w tym wszystkim jest to, że po pierwsze ? poprzez rywalizację sportową młodzież jest bardzo dobrze przygotowana fizycznie, my z kolei promujemy nasze obiekty i to, co potrafimy zaoferować Rybnikowi w dziedzinie sportu. Po drugie ? zapraszając wybitnych olimpijczyków pokazujemy młodym ludziom, że warto uprawiać sport. Być może w przyszłości ktoś z nich również zostanie sportowcem odnoszącym sukcesy. Byłoby wspaniale, gdyby przez „Mityng” udało się zarazić kogoś taką ideą, pokazać mu sposób na życie ? powiedział Stanisław Wójtowicz, prezes Fundacji EDF Polska.

Podczas tegorocznej, 8. już edycji „Mityngu z Olimpijczykiem”, młodzież spotkała się ze znanym sztangistą Szymonem Kołeckim, czy zapaśnikiem ? Andrzejem Supronem. W ostatniej imprezie przedstawiciele szkół średnich zmierzyli się w konkursie wiedzy. W tej konkurencji najlepsi okazali się uczniowie Zespołu Szkół Technicznych, ale po podsumowaniu wszystkich punktów z poprzednich edycji bezkonkurencyjna okazała się młodzież z I LO.

Wyniki:
I miejsce ? Zespół Szkół nr 1 ? I LO ? 31,5 pkt.
II miejsce ? Zespół Szkół Technicznych ? 28,5 pkt.
III miejsce ? Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych ? 27,5 pkt.
IV miejsce ? Zespół Szkół Mechaniczno-Elektrycznych ? 24 pkt.
V miejsce ? Zespół Szkół Budowlanych ? 23,5 pkt.
VI miejsce ? IV LO ? 18 pkt.

>> Uczniowie z I LO zwyciężają w Mytingu z Olimpijczykiem – zdjęcia

Tekst i zdjęcie – Bartosz Furmanowicz, Rybnik.com.pl