Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku JuFeNalia – Adam Giza

JuFeNalia – Adam Giza

Z uczniami I LO w Rybniku spotka się absolwent szkoły z 2007 roku, Adam Giza.

Z wybranymi klasami Adam Giza spotka się w czwartek 9 listopada w godzinach 8:00-11:00 w auli szkolnej. Poprowadzi on warsztaty na temat pracy w telewizji.

Adam Giza obecnie mieszka w Warszawie i prowadzi program ?Dzień dobry Polsko? w TVP1.

>> Czytaj więcej o Adamie Gizie

W najbliższym czasie zostaną zorganizowane kolejne spotkania z absolwentami, którzy będą odwiedzać szkołę w ramach Jubileuszowego Festiwalu Nauki – JuFeNalia 2017/18.

>> Jubileusz 95-lecia I LO w Rybniku

Adam Giza, 26.07.1988, pochodzi z Rybnika, absolwent I LO w Rybniku i Uniwersytetu Śląskiego, Wydziału Nauk Społecznych, (kier. politologia) w Katowicach. Ukończył także studia z zakresu logopedii i emisji głosu (Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej).

  • w latach 2008-2015 prezenter Telewizji Silesia (TVS), gdzie prowadził: poranny program na żywo, prognozę pogody, talk-show, liczne gale etc.
  • w latach 2012-2016 prezenter prognozy pogody portalu Onet.pl,
  • w 2011 roku prezenter programu „Model Search” w Fashion TV Europe,
  • w latach 2010-2013 prezenter radia Planeta FM.

Obecnie Adam jest prezenterem porannego programu TVP 1 – „Dzień Dobry Polsko”, który jest kontynuacją programu „Kawa czy herbata?” – pierwszego polskiego programu typu morning show. Widzowie mogą także kojarzyć Adama z licznych udziałów w programie „Wielki Test Wiedzy” TVP, gdzie w turnieju z zakresu zdrowia zdobył 3 miejsce. Miał także okazję próbować swoich aktorskich sił w serialu „Komisariat” w TVP1. Podczas 54. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu Adam Giza miał zaszczyt wręczać nagrodę Annie Wyszkoni w kategorii premiera roku.

Jest konferansjerem wiodących światowych marek. Prowadzi m.in. polskie premiery samochodów marki Mercedes Benz, Ferrari, Honda, BMW.

Oto materiały do wystąpień Adama Gizy:

Udział Adama Gizy w mediach plotkarskich:

PUDELEK http://www.pudelek.pl/artykul/108709/pogodynek_tvp_laduje_widzow_pozytywna_energia_prosze_wyciagnac_rece_przed_telewizor_a_ja_telewidzom_jedynki_przekazuje_potezna_dawke_energii/
PORTAL GWIAZD http://portalgwiazd.pl/monika-gozdzialska-i-adam-giza-na-zakonczenie-sezonu-dzien-dobry-polsko
Woman’s Magazine http://www.womanmagazine.pl/kultura/o-tym-jak-byc-panem-pogody-czyli-rozmowa-z-adamem-giza/

Adam Giza jest także twarzą kampanii „Prowadzę Jestem Trzeźwy”.