Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku XIV Konkurs Języka Angielskiego i Języka Niemieckiego rozstrzygnięty!

XIV Konkurs Języka Angielskiego i Języka Niemieckiego rozstrzygnięty!

Instytut Neofilologii PWSZ w Raciborzu zaprosił uczniów szkół średnich na XIV edycję Konkursu Języka Angielskiego i Języka Niemieckiego. W wydarzeniu nie mogło zabraknąć reprezentantów I Liceum Ogólnokształcącego im. Powstańców Śląskich w Rybniku.

Konkurs przebiegał dwuetapowo. W szkolnym etapie wzięło udział 25 uczniów: 19 z języka angielskiego oraz 6 z języka niemieckiego. Na podstawie wyników z testu, do drugiego etapu zakwalifikowało się po 3 uczniów z każdego języka. Odbył się on online i podzielony był na dwie części: pisemną oraz ustną. Ostatecznie, po części ustnej, do której zakwalifikowali się wszyscy uczniowie naszej szkoły biorący udział w konkursie, wyłoniono 11 laureatów z języka angielskiego i 10 z języka niemieckiego.

Pierwsze miejsce zajęły uczennice: Katarzyna Siedlaczek (język angielski; opiekun Pani Ewelina Granieczny) oraz Zofia Hanzel (język niemiecki; opiekun Pani Aleksandra Kosior-Rychlik). Również Julia Piasecka (język angielski; opiekun Pani Joanna Pawela), Nicole Rduch (język angielski; opiekun Pani Dominika Wójcicka), Julia Kaiser (język niemiecki; opiekun Pani Aleksandra Kosior-Rychlik) oraz Adrian Słodowicz (język niemiecki; opiekun Pani Renata Boczek-Navratil) znaleźli się w gronie laureatów i po zdaniu egzaminu maturalnego będą mieli pierwszeństwo podjęcia studiów na kierunku Filologia w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Raciborzu.