Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku Zabawa andrzejkowa 2016 (wideo)

Zabawa andrzejkowa 2016 (wideo)

W piątek 25 listopada w naszej szkole odbyła się dyskoteka otrzęsinowo-andrzejkowa dla klas pierwszych. Oprawą muzyczną zajął się samorząd szkolny z nowym przewodniczącym na czele ? Bartkiem Wiszniowskim, który przywitał swoich młodszych kolegów i życzył im miłej zabawy.

Od godziny 16.30 w auli szkolnej klasa 2A prowadziła zabawy otrzęsinowe, w których nasi najmłodsi uczniowie mieli za zadanie m.in. narysować portrety swoich wychowawców, wziąć udział w quizie o naszej szkole, jak najszybciej zjeść bitą śmietanę i wiele innych. Rywalizacja stała na bardzo wysokim poziomie, ale ostatecznie przewagą połowy punktu zwyciężyła klasa 1A.

Po zabawach otrzęsinowych pałeczkę prowadzącego przejęła klasa 2B, która w sali obok prowadziła ciekawe wróżby andrzejkowe takie jak lanie wosku, ciasteczka z wróżbą czy przekłuwanie kartki igłą w celu odnalezienia imienia drugiej połówki. Wróżby cieszyły się dużym zainteresowaniem. Wróżbici mieli pełne ręce roboty. Wszyscy świetnie się bawili.

Jeszcze przed rozpoczęciem części tanecznej, wszyscy uczniowie zostali poczęstowani pysznym tortem, przygotowanym przez mamę jednej z pierwszoklasistek. Uczestnicy bawili się świetnie, a impreza była wspaniałą okazją, żeby poznać się nawzajem i miło spędzić wolny czas.

 

Klaudia Kulesza, kl. IIA

fot. Barbara Zaparty-Piasecka, Adam Doliba

Podczas zabawy nie zabrakło wspólnych tańców, czego dowodem jest Belgijka: