Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku Agata i Julka walczyły w Tokio

Agata i Julka walczyły w Tokio

Dwie nasze absolwentki, dżudoczki Polonii Rybnik Agata Perenc i Julia Kowalczyk, wzięły udział w igrzyskach olimpijskich w Tokio. Gratulujemy im awansu do tak prestiżowej imprezy i postawy na macie. W swoich walkach obie pokazały charakter!

W Tokio w kategorii wagowej do 52 kg rybniczanka Agata Perenc (matura 2009) rozpoczęła rywalizację od starcia z Brazylijką Larissą Pimentą. Po bardzo zaciętej walce nasza absolwentka przegrała w dogrywce przez waza-ari. Cały pojedynek trwał blisko 8 minut. Niestety po nim musiała pożegnać się z turniejem.

Bardzo dobrze w igrzyskach olimpijskich w kategorii wagowej do 57 kg spisywała się Julia Kowalczyk (matura 2016). W dwóch pierwszych walkach pokonała Hedvig Karakas z Węgier oraz aktualną mistrzynię Europy, Portugalkę Telmę Monteiro.

W ćwierćfinale rybniczanka zmierzyła się ze światową „jedynką”, Jessiką Klimkait z Kanady. Już na początku walki rywalka sprowadziła Polkę do parteru, ale sędziowie przerwali akcję. Po chwili sędziowie ogłosili trzymanie. Zawodniczka Polonii nie była w stanie odepchnąć rywalki i ostatecznie przegrała przez ippon.

Po tej porażce Polka nie zakończyła jednak swojej przygody z igrzyskami. Czekał ją repasaż, w którym stawką był awans do pojedynku o brązowy medal. W nim rywalką Kowalczyk była Gruzinka Eteri Liparteliani. Bardzo zacięta walka dostarczyła sporo emocji, a decydujący moment miał miejsce w czwartej minucie dogrywki. Zwycięski punkt przez waza-ari zdobyła Liparteliani i to ona będzie walczyć o brązowy medal. Dla dżudoczki Polonii był to koniec marzeń o olimpijskim medalu. Rybniczanka została sklasyfikowana na 7. miejscu.

> Znani absolwenci I LO w Rybniku