Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku Dzień Języków – relacja

Dzień Języków – relacja

26 września odbył się w naszej szkole Europejski Dzień Języków.

Na uczniów czekały liczne atrakcje ? wykłady, prezentacje, koncert piosenki i poezji obcojęzycznej, konkurs na plakat i przebranie oraz opowieści o różnych, mało znanych nam językach. Naszymi gośćmi byli dr Daniel Vogel, który w trakcie swojego wykładu pt. ?Od Beowulfa do Władcy Pierścieni. J.R.R Tolkien i staroangielskie źródła inspiracji? wprowadził nas w literacki świat fantazji, oraz Scott Tattam, który pokazał nam i opowiedział o odległej Australii w zabawny i niekonwencjonalny sposób.

Kolejną atrakcją tego dnia była wizyta uczestników wymiany niemieckiej z Dorsten wraz ze swoimi opiekunami. Po obejrzeniu prezentacji przygotowanej przez Mateusza Pawelę kl.1f  na temat języków obcych w naszej szkole, mieliśmy okazję posłuchać co młodzi Niemcy myślą o naszym kraju i jakie są ich spostrzeżenia dotyczące pobytu w Polsce. Oczywiście największe wrażenie zrobiła na nich nasza gościnność i  smaczna polska kuchnia.

W części końcowej uczniowie naszej szkoły opowiedzieli o swoich doświadczeniach związanych z poznawaniem innych języków takich jak uzbecki, ukraiński, chiński czy japoński a nasza absolwentka, studentka sinologii, wprowadziła nas w tajniki języka mandaryńskiego.

W tym dniu w szkole było niezwykle kolorowo. Oprócz strojów królowały kolory flag krajów europejskich gdyż tylko taki ubiór gwarantował przywilej niepytania.

Nasi prowadzący Klaudia Kulesza kl.1a i Aleksander Szuła kl.2a pożegnali nas w różnych językach i zaprosili na Europejski Dzień Języków 2019. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku nie braknie nam pomysłów na zorganizowanie podobnej imprezy.

 

Konkurs na plakat wygrała Wiktoria Czerkawska kl. IIIB, natomiast wyróżnienia zdobyły: Zuzanna Musielak kl.

IIIA i Emilia Wyglenda kl.3e

Konkurs na przebranie wygrała Paulina da-Via kl.3a, która zaprezentowała się jako królowa Anne Boleyn, druga żona Henryka VIII.

Gratulujemy!

Wszystkim uczestnikom, nauczycielom oraz osobom zaangażowanym w przygotowanie tej imprezy

DZIĘKUJEMY

 

Fotorelacja Mateusza Paweli z klasy If