Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku Festiwal Teatrów w Języku Angielskim

Festiwal Teatrów w Języku Angielskim

 

Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem i zgłaszania drużyn.

37

Festiwal Teatrów w Języku Angielskim zapoczątkowała w roku 1993 mgr Grażyna Kuśka. Konkurs polegał na tym, że młodzież prezentowała przedstawienia teatralne w języku angielskim w oparciu o samodzielnie napisany scenariusz.

Inspiracją do scenariuszy były zazwyczaj utwory literackie. Początkowo udział brała tylko młodzież licealna I LO w Rybniku.

Z upływem czasu festiwal zyskiwał na popularności i wzbudził zainteresowanie najpierw młodzieży pozostałych rybnickich szkół średnich, a później nawet licealistów z innych miast. Już od kilku lat występują na naszym festiwalu grupy z Krakowa, Tychów, Tarnowa, Żor, Jastrzębia, Wodzisławia, Dąbrowy Górniczej.

Impreza cieszy się tak dużą popularnością, że prowadzone są eliminacje na podstawie scenariuszy nadsyłanych na około 2 miesiące przed festiwalem. Konkurs trwa 1 dzień, występuje do 15 grup teatralnych. W skład każdego zespołu nie może wejść więcej niż 15 osób, a czas trwania spektaklu to maksymalnie 15 minut. Grupy prezentują się przed kilkuosobowym jury, w skład którego wchodzą nauczyciele jęz. ang. rybnickich szkół średnich, native speaker oraz przedstawiciel Rady Młodzieżowej.

Młodzież konkuruje o cenne nagrody ufundowane przez Radę Rodziców oraz sponsorów, m. in. Elektrownię Rybnik.

W roku 2004 festiwalowi zostało nadane imię dawnego, wybitnego profesora I LO ? Floriana Nowaka.

>> Festiwal Teatrów w Języku Angielskim – archiwum

Zobacz film przygotowany z okazji 20-lecia Festiwalu Teatrów w Języku Angielskim: