Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku Ks. Grzegorz Olszowski biskupem

Ks. Grzegorz Olszowski biskupem

Nowym biskupem pomocniczym archidiecezji katowickiej zostanie dotychczasowy proboszcz rybnickiej bazyliki oraz nasz były katecheta, ks. prałat Grzegorz Olszowski. Serdecznie gratulujemy nominacji!

Na zdjęciu ksiądz Grzegorz Olszowski obok arcybiskupa Damiana Zimonia podczas jubileuszu 95-lecia I Liceum Ogólnokształcącego im. Powstańców Śląskich w Rybniku

———————————–

W latach 1995-1999 ks. Grzegorz Olszowski był wikariuszem w parafii św. Jadwigi na osiedlu Nowiny w Rybniku. Dał się wtedy poznać jako znakomity duszpasterz młodzieży. Prowadził bardzo prężną wspólnotę oazową na ?Nowinach?, był też moderatorem rejonowym Ruchu ?Światło-Życie?. Wiele razy prowadził letnie rekolekcje oazowe dla młodzieży. W tym czasie był też katechetą w I Liceum Ogólnokształcącym im. Powstańców Śląskich w Rybniku.

W 2014 roku został proboszczem parafii św. Antoniego w Rybniku.

Ks. Grzegorz Olszowski otrzyma święcenia biskupie 12 września 2018 roku, w uroczystość NMP Piekarskiej, o godzinie 12:00 w katedrze Chrystusa Kro?la w Katowicach.