Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku Liga Języka Angielskiego 2016 – wyniki

Liga Języka Angielskiego 2016 – wyniki

IX edycja Międzyszkolnej Ligi Języka Angielskiego już za nami. W tym roku gościliśmy 62 trzecioklasistów z 24 gimnazjów z Rybnika, Czerwionki-Leszczyn, Lysek, Świerklan, Żor, Wodzisławia Śląskiego, Radlina, Pszowa, Marklowic, Raciborza, Nędzy, Suszca, Knurowa i Zebrzydowic.

Do finału ustnego, który miał miejsce 28 kwietnia, zaprosiliśmy 14 najlepszych. Tytuły laureatów powędrowały do Agaty Procek z Gimnazjum w Nędzy, Anny Mrukwy z Gimnazjum Publicznego w Suszcu, Bartosza Sawickiego ze Sportowego Gimnazjum nr 2 w Radlinie, Marty Cyran z Gimnazjum Dwujęzycznego nr 18 w Rybniku, Antoniny Piechoty z Gimnazjum nr 7 w Rybniku, Karoliny Pawłowskiej z Gimnazjum nr 1 w Raciborzu i Karoliny Koniecznej z Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego nr 2 w Rybniku (zobacz szczegółowe wyniki). Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Konferansjerkami tegorocznego finału były Jagoda Albrecht z IIIA i Iga Gorywoda z IIIB, a przedstawicielami poszczególnych klas w jury: IA ? Patryk Żymełka, IB ? Zofia Durdzińska, IIA ? Alicja Dorobis, IIB ? Tomasz Kaziród, IIIA ? Lidia Sitek, IIIB ? Jakub Czech.

Sponsorem upominków dla laureatów i finalistów była nasza Rada Rodziców, której prezes ? pan Paweł Bronikowski ? zaszczycił swym udziałem imprezę finałową.

Warto dodać, że goście mieli okazję posłuchać naszych utytułowanych recytatorów ? Laury Popek z IIB oraz Tomasza Kukułki i Ady Zysk z IIIA.

Imprezę zorganizowały nasze anglistki: Marzanna Bogusz, Ewa Gatnar i Zuzanna Pasierbek.