Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku Mateusz Górecki w II etapie XIII OMJ

Mateusz Górecki w II etapie XIII OMJ

Mateusz Górecki z klasy IIIB był jedynym uczniem, który reprezentował nasze gimnazjum w drugim etapie XIII Olimpiady Matematycznej Juniorów w Bielsku-Białej.

W pierwszym etapie XIII Olimpiady Matematycznej Juniorów wzięło udział kilkunastu uczniów Gimnazjum Dwujęzycznego nr 17 w Rybniku, jednak tylko Mateuszowi Góreckiemu z klasy IIIB udało się przejść do zawodów drugiego stopnia. Odbyły się one w sobotę 13 stycznia w V Liceum Ogólnokształcącym w Bielsku-Białej. W wyjeździe naszemu uczniowi towarzyszył jego nauczyciel matematyki, Adam Doliba.

Olimpiada Matematyczna Juniorów (OMJ) to ogólnopolskie zawody matematyczne, o wysokim standardzie merytorycznym, skierowane do uczniów gimnazjum. Do OMJ może przystąpić każdy gimnazjalista. Zawody są trójstopniowe.

Zawody pierwszego stopnia składają się z dwóch niezależnych części: korespondencyjnej i testowej. Część korespondencyjna polega na samodzielnym rozwiązaniu ogłoszonych zadań konkursowych oraz przekazaniu swoich rozwiązań na ręce szkolnego koordynatora, który przesyła prace do właściwego Komitetu Okręgowego OMJ. Część testowa odbywa się w szkole uczestnika w terminie ogłoszonym przez Komitet Główny OMJ. Podczas 75-minutowego sprawdzianu uczestnik odpowiada na 15 pytań testowych.

Zawody drugiego i trzeciego stopnia odbywają się w terminie i miejscu ogłoszonym przez Komitet Główny OMJ. Podczas 3 godzin (180 minut) uczestnicy rozwiązują 5 zadań otwartych.

Więcej na temat olimpiady znajdziecie na stronie: www.omj.edu.pl