Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku Piekło dla rodziców – część 2

Piekło dla rodziców – część 2

Ks. Piotr Piekło zaprasza rodziców i nauczycieli na drugie w tym roku szkolnym spotkanie z cyklu ?Piekło dla rodziców? zatytułowane ?Religia czy katecheza, czyli w szkole, w domu czy przy parafii??

Spotkanie odbędzie się w środę (15.11) o godz. 17.20 do sali 211 w gmachu ?Powstańców?.

Celem całego przedsięwzięcia jest danie okazji do spotkania się przedstawicieli trzech podmiotów odpowiedzialnych za wychowanie: rodziny, szkoły i Kościoła oraz wzajemna wymiana myśli nt. roli wiary w integralnym rozwoju młodego człowieka.

W najbliższą środę zadamy kilka trudnych pytań. Czy religia różni się od katechezy i czego właściwie nauczamy? Czy szkoła to dobre miejsce do mówienia o Bogu, czy może religia powinna wrócić do przykościelnych salek? Oceniać, czy nie oceniać? Czy osoba niewierząca może mieć ?szóstkę? z religii na świadectwie? Spróbujemy zobaczyć, czym różnił się przekaz wiary w Kościele pierwszych chrześcijan od współczesnego modelu i czy ma sens wracać do źródeł.

Planowany godzina zakończenia: 18.30.