Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku Priest League 2015/2016

Priest League 2015/2016

W roku szkolnym 2015/2016 miała miejsce pierwsza edycja szkolnej ligi piłki nożnej Priest League pod patronatem księdza Piotra Piekło. W finale odbyły się niezwykle emocjonujące derby ?mat-fizów? - 2f i 2e.

Zwycięzcami okazali się ?dwujęzyczni?, którzy podczas całego turnieju utrzymywali najrówniejszą formę, wygrywając wszystkie mecze i zdobywając komplet punktów.

Pomimo pierwszej edycji tej sportowej inicjatywy w naszej szkole ilość drużyn liczyła aż 9. Każdy zespół rozegrał 8 spotkań systemem każdy z każdym. Turniej obfitował w wiele emocji począwszy od pięknych bramek poprzez kontrowersyjne karne, a skończywszy na kontuzjach. Wszystkie drużyny preferowały ofensywny styl gry, więc padło w sumie aż 159 bramek, średnio 4,4 bramki na mecz.

Podsumowując, turniej okazał się strzałem w dziesiątkę, wypełniając niszę sportową w naszej szkole. Pomysłodawcami i organizatorami I edycji Priest League byli uczniowie klasy 2f.

Warto dodać, że rozpoczęła się już druga edycja turnieju Priest League. Jej regulamin możecie poznać tutaj >>

Bartek Goworowski