Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku PTTK: nasi uczniowie u prezydenta

PTTK: nasi uczniowie u prezydenta

27 października 2016 Prezydent Miasta Rybnika - Piotr Kuczera zaprosił do Urzędu Miasta uczniów rybnickich szkół, którzy zdobyli laury w ogólnopolskich konkursach zorganizowanych przez PTTK w latach 2015 i 2016.

Zaszczytu dostąpiły m.in. 3 nasze licealistki: Jagoda Albrecht i Edyta Zielonka (1b) oraz Ksymena Poradzisz (1f), które jeszcze jako uczennice Gimnazjum Dwujęzycznego nr 17 zajęły I miejsce w finale XXII Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego ?Poznajemy Ojcowiznę?. Przypomnijmy, że ich praca zatytułowana „Arcybiskup Józef Gawlina, kardynał Bolesław Kominek, arcybiskup Damian Zimoń – nasi 'starsi koledzy’ ze szkolnych murów” okazała się najlepsza w kategorii prac zespołowych. Dziewczynom towarzyszyła wychowawczyni z gimnazjum – a zarazem opiekunka merytoryczna pracy – Ewa Gatnar.

Wszyscy młodzi krajoznawcy otrzymali od Prezydenta Kuczery gratulacje i pamiątkowe upominki.

Warto dodać, że wśród pozostałych gości – zaproszonych w związku z Ogólnopolskim Młodzieżowym Turniejem Turystyczno-Krajoznawczym – znaleźli się także związani z „Powstańcami” bracia Kamil i Paweł Pałka. Laureat OMTTK z 2015, Paweł – to obecnie uczeń IB naszego gimnazjum, zaś jego brat Kamil – nasz maturzysta z 2015 – wystąpił w roli opiekuna tegorocznej utytułowanej rybnickiej drużyny.

Na zdjęciach:

  • przy stole (od lewej): Prezydent Piotr Kuczera, p. Ewa Gatnar, Edyta Zielonka, Ksymena Poradzisz, Jagoda Albrecht,
  • przed tablicą „Rybnik. Miasto z ikrą.”: Kamil i Paweł Pałka (2-gi i 3-ci z lewej), na prawo od Prezydenta Jagoda Albrecht, Ksymena Poradzisz, p. Ewa Gatnar i Edyta Zielonka.

Fot. Lucyna Tyl (UM Rybnik)