Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku Rekolekcje dla klas maturalnych

Rekolekcje dla klas maturalnych

Siedmioro uczniów klas trzecich, razem z naszym katechetą ks. Piotrem Piekło, uczestniczyło w rekolekcjach w Brennej.

W miniony weekend młodzież ostatnich klas szkół ponadgimnazjalnych z terenu archidiecezji katowickiej przeżywała swoje rekolekcje w Ośrodku Spotkań i Formacji im. Św. Jadwigi Śląskiej w Brennej.

Ks. Piotr Piekło, ks. Piotr Larysz oraz ks. Paweł Łazarski, to trzej kapłani pełniący posługę katechetów stałych, którzy podjęli się dzieła poprowadzenia rekolekcji dla młodzieży klas maturalnych. W ośrodku w Brennej zebrało się ponad 40 osób, w tym siedmioro uczniów z I LO w Rybniku. W tym czasie towarzyszyli im goście, licznie odwiedzający wspólnotę. Wśród nich pojawili się m.in. diecezjalny duszpasterz młodzieży, ks. Marcin Wierzbicki oraz bp Marek Szkudło.

Trzydniowe wyjazdowe rekolekcje dla maturzystów stały się już od kilku lat tradycją szkół ponadgimnazjalnych z terenu archidiecezji katowickiej. Co roku są one organizowane przez Wydział Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Metropolitalnej wraz z Diecezjalnym Duszpasterzem Młodzieży.

Źródło: Gość Niedzielny