Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku Święto Matematyki 2017 – zaproszenie

Święto Matematyki 2017 – zaproszenie

Dnia 29 maja odbędzie się w naszej szkole Święto Matematyki. W ramach tej imprezy zostanie rozegrany m.in. Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora Szkoły. Zgłoszenia przyjmuje p. Aleksandra Wolny-Kowalska.

Równolegle odbędą się mistrzostwa szkoły w układaniu kostki Rubika, wykład ?Problemy z mylącą intuicją – o eksperymentalnych zabawach matematyka z kozą i czego mądrzejsza strona może się nauczyć? (wykład z matematyki dla uczniów liceum poprowadzi dr Michał Trzęsiok z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach), turniej ?1 z10? (informacji udziela p. Halina Czech), prezentacja projektów edukacyjnych ?Matematyka w praktyce? (klasy 1 gimnazjum). Ponadto rozstrzygnięty zostanie konkurs na plakat matematyczny (prace przyjmuje p. Adam Doliba). Wszystkich zapraszamy do wzięcia udziału w tym święcie. Bawmy się matematyką!

>> KONKURS NA PLAKAT PROMUJĄCY ŚWIĘTO MATEMATYKI <<

Zapraszamy Was do udziału w konkursie na plakat matematyczny (format minimum A3) promujący Święto Matematyki. Prace prosimy składać u p. Adama Doliby do piątku 26 maja. Na autorów najlepszych prac czekają nagrody!

Uwaga! Prace można wykonywać indywidualnie lub w parach.