Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku Święto Matematyki 2018 – relacja

Święto Matematyki 2018 – relacja

W piątek 8 czerwca 2018 roku w Zespole Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich w Rybniku już po raz czwarty zostało zorganizowane Święto Matematyki.

W ramach imprezy odbyło się kilka ciekawych wydarzeń, w których wzięli udział uczniowie z Gimnazjum Dwujęzycznego nr 17 i I Liceum Ogólnokształcącego im. Powstańców Śląskich w Rybniku.

Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora Szkoły Zespołu Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich w Rybniku wygrała Agata Stebel (2b LO), drugi był Łukasz Frydrych (IIIA GIM), a trzeci ? Jakub Dyrda (1e LO). Kolejne miejsca zajęli Mateusz Smrek (2b LO) i Mateusz Górecki (IIIB GIM). Zawody przeprowadził Tomasz Dziodzio z Miejskiego Klubu Szachowego Rybnik

W auli szkolnej wybrane klasy wysłuchały wykładów ?Czy proste równoległe mogą się przeciąć?? (referat o geometrii nieeuklidesowej) i ?Jak liczyli nasi przodkowie?? (referat dotyczący historii liczenia), które wygłosił dr Łukasz Dawidowski w ramach nawiązanej współpracy I Liceum Ogólnokształcącego im. Powstańców Śląskich w Rybniku z Uniwersytetem Śląskim w Katowicach.

Turniej ?1 z 10? dla klas pierwszych, sprawdzający wiedzę matematyczną, wygrał Jakub Przybylik (1c LO). Podium uzupełnili Aleksander Szuła (1a LO) i Maria Pędracka (1a LO).

W mistrzostwach szkoły w układaniu kostki Rubika, które przeprowadził Michał Kuć (1f LO), zwyciężył Kamil Salamon (2b LO).

Z kolei w konkursie na plakat matematyczny najlepsze okazały się Anna Musielak i Irmina Lepiarczyk (IIA GIM). Wyróżnienie otrzymały Magdalena Morgała i Aleksandra Pieczka (IIA GIM).

Ponadto wiele klas uczestniczyło z różnych zabawach i grach matematycznych, takich jak sudoku, łamigłówki czy rebusy.

Wydarzenie zorganizowali nauczyciele matematyki w ZS nr 1 w Rybniku pod przewodnictwem Aleksandry Wolny-Kowalskiej.

Fotogaleria z wydarzenia: