Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku Szymon Śliwiński ?zaraża swoją pasją? (wideo)

Szymon Śliwiński ?zaraża swoją pasją? (wideo)

Miło nam poinformować, że pierwsze miejsce w ogólnopolskim konkursie ?Zaraź nas swoją pasją? zajął uczeń klasy 3f, Szymon Śliwiński.

Stowarzyszenie ?Strefa WzW, wolnych z wyboru? jest ogólnopolskim stowarzyszeniem z siedzibą w Rybniku. Za jeden z celów stawia sobie zapobieganie zachowaniom nieakceptowanym społecznie i szkodliwym dla zdrowia (w szczególności uzależnieniom i przemocy) oraz promowanie zdrowego i moralnego stylu życia wśród dzieci, młodzieży i ich rodzin – czyli szeroko pojęta profilaktyka.

Stowarzyszenie realizuje różne projekty. Jednym z nich był projekt o nazwie ?Blokowisko to nie wszystko?, współfinansowany przez miasto Rybnik, w ramach którego odbył się ogólnopolski konkurs pt. ?Zaraź nas swoją pasją?.

Miło nam poinformować, że pierwsze miejsce w tym konkursie zajął uczeń klasy 3f, Szymon Śliwiński.
Na konkurs wpłynęło 76 filmów z całej Polski. Filmiki i prezentacje przedstawiały różne zainteresowania, hobby młodych ludzi. Jury oceniając prace brało pod uwagę przede wszystkim pomysłowość przedstawienia i zaprezentowania danej pasji oraz sposób opowiedzenia o niej.

W piątek 6 listopada 2015 roku odbyło się uroczyste podsumowanie Ogólnopolskiego Konkursu ” Zaraź nas swoją pasją „. Szymon Śliwiński odebrał nagrodę, którą otrzymał za swój film. Następnie młodzież rybnickich szkół miała okazję uczestniczyć w ciekawym spotkaniu profilaktycznym z udziałem Dobromira Makowskiego. Naszą szkołę reprezentowała klasa 1b liceum, pod opieką pedagog Barbary Zaparty-Piaseckiej.

Dobromir Makowski jest pedagogiem oraz animatorem projektów pedagogicznych z młodzieżą na ulicach. Jest autorem projektu ?Rap Pedagogia?, który oparł na muzyce hip-hop oraz doświadczeniach z własnego życia. Makowski podczas spotkania nie przebierał w słowach. W prowokacyjny sposób próbował przekazać młodym ludziom, że nie należy podporządkowywać się każdej modzie. Zachęcał do myślenia i analizowania tego co się robi. Dużo opowiadał o swoich doświadczeniach. W swoim wykładzie nawiązywał do laureatów konkursu mówiąc, że każdy człowiek jest wartościowy i ma coś unikatowego w sobie, czym może pochwalić się światu.

Zobacz nagrodzony film:

Fot. Janusz Rzymanek