Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku Wolne miejsca w klasach dwujęzycznych i artystycznej

Wolne miejsca w klasach dwujęzycznych i artystycznej

Drogi Kandydacie, Szanowny Rodzicu! Śpieszymy Ci przypomnieć, że zostały już tylko dwa dni do zamknięcia rekrutacji do klas dwujęzycznych (a, b i f) i klasy artystycznej (g).

Ostatnim dniem składania wydrukowanych i podpisanych wniosków wygenerowanych w elektronicznym systemie rekrutacyjnym jest piątek 2 czerwca. Tego dnia oczekujemy na Was od godz. 8.00 do 15.00. Jeżeli nie rozważasz wyżej wymienionych klas i swój wybór ograniczasz do pozostałych (c, d i e), to nie musisz się śpieszyć ? termin składania podań upływa bowiem 19 czerwca.

A dlaczego twierdzimy, że mamy jeszcze wolne miejsca?

Jak zapewne wiesz, w elektronicznym systemie rekrutacyjnym możesz zawsze podejrzeć aktualne statystyki chętnych do danej szkoły. Najbardziej powinna Cię interesować kolumna zatytułowana ?Liczba chętnych z pierwszej preferencji?; pokazuje ona bowiem liczbę kandydatów, którzy ?walczą? o wolne miejsce w danej klasie. Gdy kandydatów będzie więcej niż miejsc, to najsłabsi zostaną ?zrzuceni? przez system do klas z kolejnych preferencji wyboru (o ile będą w nich jeszcze wolne miejsca). Ale jeżeli kandydatów będzie mniej niż przewidzianych miejsc, to wybierając daną klasę w pierwszej preferencji, prawdopodobieństwo przyjęcia mocno wzrasta. Zauważ, że w kolumnach ?Liczba chętnych ogółem? i ?Liczba chętnych z pierwszej preferencji? podane są z reguły dwie liczby i jedna z nich jest w nawiasie. Pierwsza mówi ilu kandydatów do danej klasy złożyło już wniosek w szkole pierwszego wyboru, a druga (ta w nawiasie) pokazuje liczbę kandydatów, którzy wprowadzili już dane do systemu, ale jeszcze nie dostarczyli swoich podań do szkoły. Jeżeli zsumujesz obie liczby, to wiesz, jak wygląda aktualna liczba chętnych na daną klasę.

Może skusisz się na zmianę preferencji i wybierzesz klasę dwujęzyczną (lub artystyczną) w ?Powstańcach?? Nie ukrywamy, że bardzo by nas to ucieszyło 😀

Pamiętaj, zawsze możesz dokonać zmian w systemie i ponownie wydrukować wniosek. Zachęcamy do podjęcia dobrej decyzji i zapraszamy w nasze szeregi – #zostańpowstańcem!!!

Tutaj filmik ukazujący klimat ?Powstańców?:

A tutaj filmik promujący nowo otwartą klasę artystyczną:

Chcesz zobaczyć co się dzieje w szkole? Zerknij: https://www.facebook.com/zs1rybnik

Masz pytania dotyczące rekrutacji? Potrzebujesz naszej pomocy?
Dzwoń: (32) 42 22 787 (od 8.00 do 15.00)
Pisz: lo1@um.rybnik.pl