Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku Wycieczka do Anglii i Walii 2017

Wycieczka do Anglii i Walii 2017

Większości z nas Wielka Brytania kojarzy się z Big Benem, czerwonymi, piętrowymi autobusami, tradycyjną herbatą, którą pije się o 5 po południu, z Szekspirem, prastarym kręgiem zwanym Stonehenge czy prestiżowym uniwersytetem w Oksfordzie. W tym roku uczniowie naszego liceum znów mieli okazję, aby poznać najpiękniejsze zakątki Anglii oraz Walii.

W programie naszej wycieczki znalazło się miejsce na (prawie) wszystko. Ponad dwa dni zajęło nam zwiedzenie najważniejszych atrakcji Londynu. Zaliczyliśmy spacer po Ogrodach Kensington i Hyde Parku, zwiedziliśmy Narodową Galerię Sztuki w Londynie, Muzeum Historii Naturalnej i Madame Tussaud?s, zobaczyliśmy jedną z najbardziej rozpoznawalnych wież ? Big Bena, a oprócz tego także budynki Parlamentu, pałac Buckingham czy Opactwo Westminsterskie, jednak największą i najbardziej wyczekiwaną atrakcją była przejażdżka London Eye i możliwość zobaczenia Londynu z lotu ptaka.

Drugiego dnia poznaliśmy interesującą historię tajemniczego kręgu megalitów ? Stonehenge, a następnie odwiedziliśmy przepiękne miasteczko Bath ? zbudowane niemalże w całości w stylu georgiańskim oraz Cardiff ? stolicę Walii.

W Muzeum Życia Walijskiego ? największym skansenie walijskim ? dzięki oryginalnym, doskonale zachowanym budynkom i eksponatom mieliśmy szansę zobaczyć, jak wyglądało życie mieszkańców Walii w XVI w. W kolejnych dniach w Stratfordzie nad rzeką Avon podążaliśmy śladami najsłynniejszego i najwybitniejszego dramatopisarza w historii świata ? Williama Szekspira. Zwiedziliśmy jego dom, a także kilka innych miejsc z nim związanych.

Punktem kulminacyjnym naszej wycieczki był oczywiście test wiedzy o zwiedzanych przez nas miejscach. Mistrzami okazali się: Tosia Piechota, Artur Gądek oraz Patrycja Kłosowska.