Z ławki szkolnej do wielkiej debaty
Wśród młodych ludzi naszego liceum nie brakuje osób, które chcą aktywnie wpływać na przyszłość i interesują się sprawami społecznymi. Jedną z nich jest uczennica klasy 3d – Anna Dudzik, która została zakwalifikowana do udziału w Parlamencie Młodych RP. To wyjątkowe wyróżnienie, ponieważ w procesie rekrutacji uczestniczyło aż 1109 osób z całej Polski, a mandat otrzymało jedynie 100 uczestników.
Młody głos o Europie nagrodzony
Z dumą informujemy o wyjątkowym osiągnięciu uczennicy I Liceum Ogólnokształcącego im. Powstańców Śląskich w Rybniku. Anna Dudzik (3d) zdobyła I nagrodę w kategorii nagranie audio w konkursie pt. „Nowoczesna Europa oczami współczesnego młodego Polaka”, skierowanym do uczniów szkół ponadpodstawowych z subregionu zachodniego województwa śląskiego.