Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku Ważne informacje dla finalistów Międzyszkolnej Ligi Jęz. Ang.

Ważne informacje dla finalistów Międzyszkolnej Ligi Jęz. Ang.

Ważne informacje na temat części ustnej dla finalistów Międzyszkolnej Ligi Języka Angielskiego i ich opiekunów! Przypominamy, że została zmieniona godzina rozpoczęcia zawodów. Finał rozpocznie się w czwartek 28 kwietnia o godz. 10:00 w naszej auli szkolnej.

Witamy w finale!

Udowodniłeś/-aś już, że Twoje umiejętności językowe są na bardzo wysokim poziomie. Przed Tobą część ustna, za którą możesz uzyskać maksymalnie 60 punktów. Doliczymy je do tego, co już zdobyłeś/-aś w etapach pisemnych. Suma zadecyduje o ostatecznym rankingu zawodników.

Twoje wystąpienie w finale będzie się składać z 2 części.

Pierwszą z nich przygotowujesz w domu ? wybierz jeden z poniższych tematów i opracuj wypowiedź, z której wygłoszeniem zmieścisz się w czasie 2 i pół minuty:
a) Do you own your mobile or does your mobile own you?
b) There is no such thing as coincidence.

Część druga będzie improwizowana, a jej polecenie ? motyw przewodni to ?DEFEND YOURSELF?. Wylosujesz krótki opis dość dziwnej sytuacji z Tobą w roli głównej (np. ktoś widział Cię na gałęzi drzewa w parku miejskim o 5.00 rano), a Twoim zadaniem będzie wyjaśnić w 6-7 zdaniach co sprawiło, że się tam znalazłeś. Zestaw sytuacji nie będzie Ci wcześniej znany.

Życzymy owocnych przygotowań i powodzenia w finale!

Organizatorki konkursu:
Marzanna Bogusz
Ewa Gatnar
Zuzanna Pasierbek